Co je střídač a jaké jsou základní typy ?

Střídač je elektrické zařízení, které zajišťuje přeměnu stejnosměrného napětí, které produkují panely, na střídavé napětí, potřebné pro Vaše domácí rozvody. Tato řídící jednotka fotovoltaiky má na starosti kompletní řízení celé produkce fotovoltaiky. Pomocí svého měření dokáže rozpoznat určité situace v domě a tomu přizpůsobit celou funkci fotovoltaiky. Střídače dělíme na symetrické a asymetrické.

Symetrický střídač:

Je jednodušší, cenově dostupnější, vyrobenou elektrickou energii rozděluje rovnoměrně do všech tří fází, pokud se jedná o třífázový střídač. U jednofázového symetrického střídače se energie dodává pouze do jedné fáze a výkon je ovlivněn pouze maximálním výkonem střídače.

Asymetrický střídač:

Je složitější a dražší, nabídne však daleko více funkcí a využití. Pracuje podle momentální spotřeby na jednotlivých fázích. Hlídá svým měřením zatížení každé fáze a podle potřeby rozděluje výkon asymetricky tak, aby pokryl co nejvíce spotřebovávané energie v domě. Navíc, pokud je i hybridní, dokáže nabíjet baterie pro fotovoltaiku a pracovat s nimi v rámci provozu. Většinou disponují také takzvanými MPP trackery, díky které jde zvýšit využitelnost produkce solárních panelů.

Naše adresa

Srovnejsolar.cz s.r.o.
Hrdinů 750, Uničov
IČO: 17991455

info@srovnejsolar.cz

Menu

Všechna práva vyhrazena Srovnejsolar..cz