Financování a zálohy

Velice důležité téma ohledně pořízení fotovoltaické elektrárny je, jak bude po uzavření smlouvy s dodavatelem vyřešeno financování, respektive platby za realizaci. Každá realizační firma má typ záloh nastaven jiným způsobem. V průměru se dá říci, že po podpisu smlouvy se hradí 50 % z celkové částky za dílo, někdy také více, někdy méně a zbylou částku uhradí zákazník těsně před realizací anebo až po předání díla.

Zde je vždy otázka také na to, za jak dlouho firma elektrárnu postaví. Zákazník se může dostat do situace, kdy sice zaplatí vysokou zálohu v dobrém přesvědčení, že vše vyjde tak jak má, ale následně na to se mohou objevit potíže. Posunování termínu výstavby, nedostatek komponentů, v nejhorším případě úpadek společnosti.

Na trhu se již objevují situace, kdy zákazníci zaplatili vysoké zálohy, elektrárna a její stavba je v nedohlednu a společnost nekomunikuje a když už, tak je velice složité z nich při odstoupení od smlouvy ze strany zákazníka dostat peníze zpět.

Proto důrazně doporučujeme se zjistit, jaké výše zálohy budete platit, kdy a jakým způsobem, jaké úkony následují po zaplacení záloh. Dobře se také podívejte, jaké sankce Vám hrozí, pokud odstoupíte od smlouvy v určitých fázích realizace a do kdy Vám v tomto případě budou peněžní prostředky navráceny.

Spolehlivé společnosti Vám vždy dají odpověď na tyto otázky. Někteří takzvaně velcí hráči mají vše již podchyceno dopředu, tedy první zálohy nízké oproti standartu, které jsou potřebné pro určitý druh práce a další zálohy opět závislé od toho, co je potřeba udělat. Tím nemáte své peněžní prostředky vázány ve velké míře u společnosti, ale reálně platíte za to, co se opravdu s projektem děje. Pokud je však společnost ověřená a dodržuje své podmínky dodání ve smlouvách, a přitom má zálohy ve standartní výši cca 50 % po podpisu atd., je to pro Vás také velice dobrá indície.

Za srovnejsolar.cz Vám vždy rádi poradíme a vybereme správného dodavatele. Sledujeme různá data od společností a také jejich chování na trhu tak, abychom Vám pomohli se správným výběrem dodavatele.

Naše adresa

Srovnejsolar.cz s.r.o.
Hrdinů 750, Uničov
IČO: 17991455

info@srovnejsolar.cz

Menu

Všechna práva vyhrazena Srovnejsolar..cz